X-cross České Vrbné 2015

X-cross České Vrbné 2015

V termínu od 29. 7. do 2. 8. 2015 proběhl na slalomové dráze v Českém Vrbném Mezinárodní vodácký festival Wave. Letos se v rámci tohoto festivalu představil také nový kayakcrossový závod s názvem X-cross České Vrbné.

Úkolem prvního ročníku bylo zjistit, jak velký zájem o kayakcross na slalomové dráze ve Vrbném bude. Nejen proto bylo překvapením, že se na startovní listině objevila velká jména jako například Honza Kolář.

Z důvodu nedostatku času se nakonec nekonaly kvalifikační jízdy a hned se začalo s rozjížďkami crossu, které se určovaly losováním startovních čísel. Trať závodu se nacházela ve spodní části kanálu a skládala se ze tří dotykových bannerů, u kterých nebyla nouze o tvrdé souboje mezi závodníky, které mnohdy zamíchaly s výsledky rozjížděk.

Díky velkému množství závodníků se uskutečnily čtyři jízdy, z kterých postupovaly vždy dvě vítězné lodě. Po této první sérii následovaly dvě semifinálové jízdy, z kterých do finále postoupili Honza Kolář, Venca Šíma, Radim Bína a Vít Wallisch.

Ve finále si nakonec pro první místo celkem jednoznačně dojel Honza Kolář, který ostatním závodníkům ihned po startu poodskočil a svoji pozici si ohlídal až do cíle. Každopádně za jeho zády se mezi ostatními závodníky strhl ostrý a vyrovnaný boj o druhé místo, pro které si nakonec dojel Venca Šíma následovaný místní legendou Radimem Bínou.

Po finále následovalo vyhlášení a příslib pořadatelů k uspořádání dalšího ročníku X-crossu 2016, o který, doufejme, bude vzrůstající zájem závodníků a zařadí se tak mezi stálice českých kayakcrossových závodů.

Na závěr by se ještě slušelo poděkovat pořadatelům a to jmenovitě Jirkovi Poláškovi a Kubovi Staňkovi za zorganizování této vydařené akce.

Text: Vojta Šíp, foto: Kuba Staněk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: