Želviáda na Cidlině

Želviáda na Cidlině

27. září se koná už 5. ročník zamykání na Cidlině, na které vás pořadatel srdečně zve. Pojede se opět od hráze Žehuňského rybníka až do ústí Cidliny do Labe. Trasa splutí je dlouhá 12 km a obtížnost do WW I(-).

V 8:00 bude na soutoku Cidliny s Labem přistaven autobus, který vás odveze, pokud potřebujete, na start splutí pod hráz Žehuňského rybníka. Autobus odjíždí až po naplnění a zpravidla se točí zpět pro zájemce dvakrát. Kdo má svou loď, může si jí nechat na startu a auto si může převézt do prostoru cíle na soutoku.

Cena za autobus je 30 Kč a při nástupu do autobusu se platí i vlezné 70 Kč. Každý účastník dostane po zaplacení na ruku voduvzdornou identifikační pásku, která slouží i jako vstupenka na vodácký candrbál.

Start od Žehuňského rybníka bývá v 10:00 půl hodiny po zvednutí stavidel na hrázi. Na řece je několik stupňů a jeden nesjízdný jez, ale je to voda i pro začátečníky a to nejlépe na nafukovacích lodích.

Samozřejmostí je už celkem slušná síť občerstvení po celé trase, najdete ho na Badrech v Sánech, Káníně a v Libici.

Zamknutí řeky proběhne po doplutí posledního vodáka.

V cíli plavby na soutoku s Labem se již tradičně koná vodácký candrbál v restauraci Soutok. K poslechu i k tanci tu hraje country kapela Flexiband.

Dojde tu i k vyhodnocení akce a odměnění výjimečných jedinců a posádek.

V prostoru kempu na soutoku je možnost přespání ve vlastních stanech a nebo si tu můžete objednat chatku za 100 Kč na noc.

Placená inzerce:
Půjčování na Cidlině, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: