Želviáda na Cidlině

Želviáda na Cidlině

Už 18. dubna se bude konat 6. ročník splutí řeky Cidliny. Sraz je pod hrází Žehuňského rybníka a jede se až k ústí řeky do Labe. Tento úsek je dlouhý téměř 12 kilometrů a obtížnost je do ZW. Ale nemyslete si, že není o zábavu postaráno, čeká vás tu několik stupňů a i jezů, které jsou nebezpečné.

Pořadatel zajistil „kyvadlovou dopravu“. Z konce splutí odjíždí už po 8. hodině po naplnění autobus na start pod Žehuňský rybník. Otočí se dvakarát až třikrát. Kdo má svou loď, může si jí nechat na startu a auto si může převézt do prostoru cíle na soutoku. Provoz autobuse se přizpůsobuje i těm, kteří si lodě půjčují.

Při vstupu do autobuse se platí vlezné 100 Kč (děti 50 Kč), každý účastník dostane po zaplacení na ruku voduvzdornou identifikační pásku, které je zároveň „vstupenkou“ na candrbál.

Nejdříve se řeka odemyká a to zpravidla v 11 hodin a potom se vodáci vydají na cestu po řece. Pro vodáky je na trase několik občerstvení, tak se nemusíte obávat, že budete strádat.

V cíli plavby na soutoku s Labem se už tradičně koná vodácký candrbál v restauraci Soutok. K poslechu i k tanci tu hraje Flexiband. V průběhu vodáckého candrbálu rozzáří oblohu dokonce i ohňostroj.

V kempu na soutoku je možné přespat ve vlastních stanech, ale kdo chce, má možnost spát v chatičce a to za 100 Kč za jednu chatku a den (kontakt na chatky – p. Dana, tel. 720 166 594)

Více najdete zde.

Vodáci a kamarádi těším se už na vás a doufám, že se toho na Želviádě sejdeme v hojném počtu.

Tak zatím ahoj

Želva

Placená inzerce:
Půjčování na Želviádě, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: