Zrušení závodů na Labi

Zrušení závodů na Labi

Svátek vodáků na Labi, který se měl konat v termínu 26. – 28. 4. 2024 se konat nebude!

Důvodem jsou probíhající stavební práce na silnici Vrchlabí – Špindlerův Mlýn. Hned v Herlíkovicích probíhá oprava skal podél cesty a ta je kvůli tomu výrazně zúžena.

Hlavní část prací je ovšem v oblasti Michlova Mlýna, kde dochází k demolici silničního mostu přes Labe. Ve čtvrtek 28. 3. proběhlo osazování provizorního mostu, který je podepřen pro vodáky mimořádně nebezpečným provizorním pilířem. Na louce, kde bývalo zázemí pro start sprintu a závodů raftů je sklad stavebního materiálu. A tak se na „Michláku“ nasednout na vodu nedá. Doprava u provizorního mostu bude kyvadlová, řízená pomocí semaforů.

Příhradový pilíř provizorního mostu u "Michláku".
Příhradový pilíř provizorního mostu u „Michláku“.

Aby prací nebylo málo asi o 500 metrů dále začíná další stavební akce – demolice mostních galerií. Zde budou v druhé polovině dubna provedeny demolice dvou mostních galerií. Doprava bude řízena semaforem, který bude začínat těsně (cca 80 metrů) za odbočkou k vodě, kterou využívají vodáci pro nasednutí na dlouhý sjezd. Zde nebude možné auty zastavit a pohyb vodáků s loděmi i díky demolicím by byl nemožný.

Z výše uvedených důvodů se Trenérská rada sjezd (se souhlasem předsedy Českého svazu kanoistů) rozhodla závody bez náhrady zrušit. Tím pádem pozbývá platnosti i výjimka pro vypouštění vody z přehrady Labská, která byla povolena za účelem konání MČR ve sjezdu na divokých vodách.

Český svaz kanoistů bude žádat o povolení k vypouštění vody na řece Labi pro rok 2025.

POZOR! V případě dobrého vodního stavu je teoreticky možné Labe splouvat dle Návštěvního řádu KRNAP. V případě individuálního splouvání pozor na spadlý strom těsně na Bartlovou lávkou! A pozor na provizorní pilíř na Michlově Mlýně – v případě bezproblémové jízdy o nic nejde (průjezd je v levé části řeky). Při potížích nebo při plavání je příhradová konstrukce pilíře mimořádně nebezpečná! (Při 20m3/s bude hladina o cca 60-100 cm výše a voda bude protékat ocelovou konstrukcí.)

Strom nad Bartlovou lávkou.
Strom nad Bartlovou lávkou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: