HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

43. ročník ČPV Letní Blanice

43. ročník ČPV Letní Blanice

V sobotu 15. června 2019 se uskuteční již 43. ročník ČPV Letní Blanice. V letošním roce se voda bude pouštět jen jeden den, a to v sobotu. Tradiční závody v eskymáckých obratech se bohužel neorganizují.

Již po 43. se letos bude konat splutí Blanice v úseku od parku v Husinci (49.0485847N, 13.9847389E) do Strunkovic. Tento úsek má délku 11 km o obtížnosti WW I – II. Vodňanská Blanice je úzká, klikatící se říčka vhodná pro vodáky se zkušenostmi s ovládáním lodi v proudu. Čekají na vás peřejnaté úseky, kde budete moci pocvičit správné náklony, přejezdy proudu nebo chytání vracáků. Cestou pak překonáte i několik jezů.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Organizace ČPV

Start – park Husinec (49.0485847N, 13.9847389E)
8:30 – 11:30   Prezentace a výdej start. čísel
10:15   Výklad trati, tombola – losování startovních čísel
11:00   Start závodu 
11:30   Opakovaný výklad trati
14:40   Předpokládaný konec závodu a vypouštění vody
15:30   Předpokládaný konec závodu ve Strunkovicích
16:00 Losování startovních čísel v cíli závodu

Rádi byste se zúčastnili ČPV Blanice, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu pujcovna@dronte.cz nebo na telefonu 602 825 869.

Soutěžní podmínky a kategorie

Soutěží se podle platných pravidel ČPV pro rok 2019 (dále jen pravidla ČPV). Mládež (r.2004 a mladší) závodí na stejné trati. Účast na výkladu trati je pro všechny účastníky povinná. Povinná přenášení nutno respektovat (diskvalifikace).

Blanice: moje první ČPV

Příhlášky
Přihlášky můžete podávat předem emailem (do 14.6. 20:00) nebo na místě na předepsaném formuláři. Vždy je nutné podepsat přihlášku na prezenci! Stratovní čísla budou vydávána v pořadí došlých elektronických přihlášek a dále při prezenci v pořadí přicházejících!!! Členové ČSK číslo registrace sebou.

Startovné
Závodníci ČPV 60,-Kč za osobu, volné splutí 10,-Kč za osobu.
Za případnou ztrátu startovního čísla bude požadována úhrada 500,-Kč.

Volné splutí
Poplatek za volné splutí 10Kč/os., Během závodu a před ním je zakázáno splouvat v úseku hráz VD Husinec – most Strunkovice nad Blanicí. Začátek volného splutí cca 15 minut po startu závěrečné lodi.
V neděli voda neteče.

Blanice – klasika ČPV

Doprava

Doprava na startu bude řízena.
Oddíly s autobusy kontaktujte před příjezdem pořadatele pro aktuální informace !!!

UZAVÍRKY na příjezdových trasách:
Volyně, Litochovice, Bavorov, Podeřiště, Lhenice, Lenora, Husinec (od Vlachova Březí)

Ve Strukovicích n.Bl. (cíl) bude most uzavřen pro vozidla nad 3,5t. Více informací k akci, diskuzi a aktuality najdete na webu pořadatele.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: