HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ivana Jakubková

Články autora

Každý den neděle aneb pádlování po ostrovech Sardinie na mořských kajacích

Každý den neděle aneb pádlování po ostrovech Sardinie na mořských kajacích

Ostrovy omývané Tyrhénským mořem jsou vodákům dobře známé. Nádherná a divoká Korsika, protkaná hlubokými kaňony s divokou vodou, Elba s pobřežím jako stvořeným pro obeplutí na mořském kajaku a pak Sardinie.

Ílias a Odyssea aneb pádlování na seakajaku po řeckých ostrovech

Ílias a Odyssea aneb pádlování na seakajaku po řeckých ostrovech

Do Řecka na Sporady se vydáváme po moři. Tedy, ne že bychom se tam snad chystali dopádlovat, lepší volbou je trajekt.

Moravská moře

Moravská moře

No jasně, na Moravě moře není. Ale když se to tak vezme, moře má na Moravě velkou tradici. V minulých 700 milionech let tu totiž bylo několikrát a naposled se zdrželo víc než 10 milionů let. Podle druhů zkamenělin, které se na Moravě nacházejí, to bylo zřejmě mělké moře plné řas, podobné dnešnímu Sargasovému moři. Nedávno se tu ale našly zkameněliny světélkujících hlubinných ryb. Takže kdo ví, jak to s tím pradávným výběžkem oceánu Tethys vlastně bylo.

Závody na Vsetíně

A už je to zas tady! Zveme vás po roce závodit do Vsetína. Poslední únorovou sobotu 26.2.2011 se ve vsetínských městských lázních (GPS Loc. N49°20,433 E17°59,481) bude konat oblíbená soutěž v eskymáckých obratech. Soutěže tu vlastně v sobotu odpoledne proběhnou hned tři.

Závody v eskymování Vsetín

Závody v eskymování Vsetín

V sobotu 23.ledna se ve vsetínských městských lázních uskutečnily za podpory Zlínského a Moravskoslezkého kraje závody v eskymování. Soutěžilo se ve dvou disciplínách. V eskymování na rychlost se hodnotil počet eskymáckých obratů za půl minuty a v eskymování na čas propádlování stanovené dráhy s dotykem na bójkách a třemi povinnými eskymáky na cestě tam i zpět.