Časopis Pádler 1/2019: 2 velké rozhovory, mnoho rad a tipů, spousta inspirace na novou sezonu

Časopis Pádler 1/2019: 2 velké rozhovory, mnoho rad a tipů, spousta inspirace na novou sezonu

V minulém týdnu vyrazil mezi lidi nový Pádler a s ním i spousta skvělého vodáckého čtení. Na co všechno v něm narazíte?

Pro titulní stránku nám padla do oka fotka, kterou má na svědomí Jan Kasl a zvěčnil na ní Vávru Hradilka, kterak pádluje po islandském ledovcovém jezeře Jökulsárlón.

V letošním prvním Pádlerovi jsme vyzpovídali seakajakáře Jirku Olivu, který se na podzim vrátil z několikaleté cesty se seakajakem okolo Evropy. Jirka nám vylíčil spoustu zajímavých zážitků, někdy i napínavých a mimochodem z něj vypadlo, že nejvíc mu chyběly úplně základní věci, jako jsou třeba židle a stůl.

Rozhovor: Jiří Oliva

Pro druhý rozhovor jsme si vybrali Tomáše Raka. Vodního slalomáře, singlíře, který ale kromě vrcholového sportu zvládá podnikat a taky se zabývá uměleckou tvorbou, konkrétně maluje obrazy. Takhle renesanční osobnost jsme neměli před mikrofonem už pěkně dlouho!

Předplatné časopisu Pádler

Líbí se Ti časopis Pádler a chceš ho číst pravidelně? Není nic jednoduššího, než si zřídit jeho předplatné a mít tak jistotu, že vždy ihned po vydání dorazí do Tvojí poštovní schránky. Předplatné stojí pouhých 330 Kč za rok a obsahuje 4 vydání časopisu Pádler včetně poštovného a balného.

Časopis Pádler si můžeš přečíst nebo předplatit také v elektronické verzi na Alza.cz.

Praktické rady

Pro letošní rok se v Pádlerovi chceme více zaměřit na praktické rady a tipy a máme pro vás připravené hned tři články s touto tematikou. Nina Csonková popsala svoje zranění zad, konkrétně vyhřezlé meziobratlové ploténky. Celkem od ní máme slíbené 4 navazující texty, ten první vypráví o tom, jak si zranění přivodila a jakým způsobem ho začala řešit.

Nina Csonková bude radit jak na vyhřezlé meziobratlové ploténky

Druhý praktický tip připravili instruktoři z Inge outdoor, kteří popsali, jak probíhá jejich Kurz vodní turistiky. Možná budete překvapeni, co všechno se dá i na úplně základním vodáckém kurzu pochytit a naučit.

Do třetice se letos budeme zabývat tréninkem. Ke spolupráci jsme přizvali trenéra Šimona Babíčka z kajakové školy Padluj.com, který pro nás bude psát tipy a rady týkající se tréninku, techniky pádlování, vybavení a všeho dalšího. Pro první díl své série zvolil úspěšný start do nové sezony a vodáckou rozcvičku. Předpokládáme, že obojí bude většina našich čtenářů po zimě potřebovat.

Prohlédněte si všechny ukázky z Pádlera 1/2019…

V praktické části časopisu nechybí ani recenze vybavení, tentokrát jsme měli na vyzkoušení vodotěsnou a nezničitelnou čelovku Fenix HM51R Ruby, bundu Jaman RT-X a kajak ZET Cross.

Inspirace

Největší část Pádlera tvoří jako obvykle reportáže z cest našich čtenářů a stálých autorů. Nebudeme tu vyjmenovávat vše, ale z nejzajímavějších článků musíme určitě zmínit popis řeky Saalach od Judith Hackinger, která přímo u téhle řeky bydlí a denně na ní pádluje. Bohužel zde hrozí stavba vodní elektrárny. K článku Judith zajistila úžasné fotky od známého fotografa Manuela Arnu.

Rakouská řeka Saalach

Stálý autor Jirka Hodic popsal několik dnů strávených na německé řece Isar, ve fotogalerii se můžete pokochat krásnými fotkami z balkánských řek, které pořídil Jakub Šilar a hodně zajímavý je text popisující počátky pacraftingu v Česku, který připravil „packraftový guru“ Vojta Knězů.

Expedice

Jako obvykle nedáváme ruce pryč ani od trochu drsnějších věcí, a tak si třeba můžete přečíst, jak Matěj Koudelka s kamarády válčili s peřejemi legendární řeky Humla Karnali v západním Nepálu nebo jak se Natálka Maděrová stala trosečnicí a později stopařkou v Beringově moři. Seakajaková výprava Jiřího „Choroše“ Hrona do indonéského souostroví Pulau Banyak je potom spíš takovou expedicí „na uklidnění“.

Expedice: Humla Karnali

Tak, tohle by vám mohlo jako malá ochutnávka z Pádlera 1/2019 stačit. Uvnitř toho samozřejmě najdete mnohem, mnohem víc!

Pěkné počtení přeje za celou redakci

Petr „Snížák“ Snížek

Zkušenosti čtenářů

Vašek

A kdepak je tradiční Hydronadílka?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: