Čištění Vavřineckého potoka

Čištění Vavřineckého potoka

Příští rok tomu bude čtyřicet let co pravidelně každý rok čistíme Vavřinec jako pořadatelé splutí. Každý rok ve svém volném čase s nasazením vlastního zdraví musíme vyřezat a vytahat polomy a náplavy z potoka.

Asi jste nepřehlédli dopis, který obdrželi pořadatelé splutí Vavřineckého potoka od jednoho z „vodáků“. Uveřejnili jsme jej již dříve v komentářích k reportáži z letošního Vavřince. Nový účastník si v něm stěžoval na vysoké poplatky za splutí a špatné zabezpečení akce:

Díky tomu jsme od pořadatelů dostali, mimo jiné i zajímavé fotografie, dokumentující s čím vším se už museli při přípravě každoročního oblíbeného splutí vypořádat. Fotky okomentoval Ivan Tomášek.

Není rok abychom s čištěním koryta neměli problémy. Hned na začátku bylo třeba nutné zvednout všechny lávky do dnešního průjezdného stavu.

Ivan „Tonda“ Tomášek Tnd.

Ředitel splutí Vavřineckého potoka, jeden ze zakladatelů a nepřetržitý účastník.

Zkušenosti čtenářů

kuba

Lidi jsou nesoudný… chtěl bych pochválit a vyzdvihnout všechny pořadatele Vavřineckého potoka, za jejich obětavou činnost při čištění potoka. Bez jejich brigád bychom si tento potok nesjeli…

Petr

No řeknu to za sebe a stručně – díky za práci a já Vám splutí a startovné rád zaplatím. Je zasloužené a Vavřinec pro mne léta patří k podzimním vodám :-)). Díky.

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Honza

V davech se cítím vždy nesvůj, tak se podzimních radovánek na Vavřineckém i Hamerském potoce zříkám. Ale každý, kdo pro druhé něco takového připravuje, má můj obdiv. Vím, jak se každá řeka pokaždé mění, a co dá práce jenom ten úsek projít a prohlédnout, natožpak prořezat. Jestli si někdo myslí, že to pořadatelé dělají jen pro hřejivý pocit, aniž by chtěli aspoň dostat zpátky vynaložené náklady, tak je ťululum. Možná by si dotyčný představoval, že nebude platit nic a ještě dostane osobní děkovný list za účast, čaj, párek a zaručeně vyhrávající lístek do tomboly? Případně nádavkem vášnivou noc s některou z účastnic dle vlastního výběru. Kdyby jo, tak přece jenom přijedu taky – ale to by třeba zase frflal, že se tam cpou zase další tataři odněkud z východu.

dzembis

vavrinec je nejlepsi, jsem rad ze se najdou lidi co takovou akci poradaj a co ji navstevujou a uzivaj si to… diky za vavrinec!!

Břeh

Platba za splutí je absolutně v pořádku, lépe málo zaplatit než nemít nic. Myslím, že pořadatelům a nám všem, kteří si údolím Vavřineckého potoka rádi zapádlujeme nebo třeba jen projdeme, naskočí brzy vrásky na čele. Ministerstvo zemědělství zveřejnilo, která území chce chránit pro akumulaci vody. Jinými slovy, kde by mohla stát přehrada. Mimo jiné je tam i Vavřinec s přehradou u Doubravčan. Více zde: http://zpravy.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=domaci/uzemi-chranena-pro-akumulaci-povrchovych-vod.htm a také: http://zpravy.idnes.cz/mapa-zatopi-prave-nas-seznam-novych-prehrad-vylekal-desitky-obci-pho-/domaci.aspx?c=A111030_205648_domaci_brd .

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Katie

Ahoj, at pocitam, jak pocitam, tak k dobre placene brigadce opravdu nemohu dojit… i kdyby meli 200t., tak jeden vikend brigadka (cisteni koryta) + ruzna jednani v tydnu, druhy vikend taky brigadka (branky, splavneky apod). Pod 60 potrebnych lidi se nedostaneme (ani pri jednom vikendu). K tomu pily, benzin, urco plati hromadne svacinu, nejake levne prespani venku, jizdne? Tak i kdyby si kazdy vydelal za ten vikend ten litr (coz si tedy nemyslim), tak za to si nazajedu ani na Salzu (a to jet na Vltavu je drazsi). A na to nemusim byt rozpoctar… a na to abych si predstavila, jak mam spinavy a zniceny hadry a odrbany ruce po tehlech vikendech taky nemusim byt brigadnik. Komu to prijde jako dobra lukrativni brigoska, at jde pomoct. Za me opravdu jen dik, ze to pro me za 50 Kc delate. Uz si zacinam pripadat jako lempl, ze nic nedelam nebo placeny PR 😀

Kmochacek

Vodáci z Peček zvádnou celej Vavřinec jen za 1 víkend, nemaj žádný výdaje, jen zinkasujou 100táců čistýho?

B O R C I ! ! !

Od nich se má Ešus ještě hódně co učit…

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

bednitko

o co ti chlape jde?
Toho chudáka, co ho 50 Kč zruinovalo, nemá smysl jakkoli řešit – tedy i zde diskutovaný článek je trochu navíc, příčetní to chápou, a kdo někdy pro druhé něco pořádal, ví dokonale, jakej je to byznys. Za dobrým skutkem následuje spravedlivej trest, a to vždy, zpravidla okamžitě. Je jedno, že jsi většinou prodělal, byl za kreténa, kterýmu se vždy alespoň něco nepovedlo, věnoval tomu svůj volnej čas na úkor vlastní zábavy, rodiny, dětí …
Vždycky se najde někdo, kdo tě očerní a pomluví i za to, co se nestalo a stát ani nemohlo (například, že by sis pořádáním Vavřince za 50,-Kč na osobu patřičně namastil kapsu.)
Takže ti – PANE CHYTREJ – doporučuju vřele: zkus si uspořádat podobnou akci a vyber si účastnický poplatek 50,-Kč za osobu a 2 dny. Pokud na tom vyděláš, necháme si poradit, jak na to.
Jo – a kdyby ti šlo jen o to, vyprudit všechny okolo, zaměř se prosím na jiná diskusní fóra, kde jsou na podobné výlevy zvyklí.

kuba

100 000 vydělat? ježiš to snad není pravda. taky musíš zapatit kapelu a sokolovnu v horních krutech, taky musíš zajistit veškerý občerstvení, jen ta logistika kolik stojí peněz, když děláš akci pro 2000 lidí!!!! tady někdo těžce závidí. já teda vodákům z peček vůbec nezávidím, ale naopak jim ten výdělek přeju. rozhodně to ale nebude 100 000 jak si tady nějakej trouba myslí. Ať uspořádá sám akci pro 2000 lidí, na který se budou všichni bavit. jen ať si to zkusí… kdo má takovýhle názory, je s prominutím blbec, který absolutně neví o čem mluví (píše) a zcela mimo realitu. jo a každá akce se dělá za účelem výdělku (myslivci taky pořádají myslivecký ples aby vydělali na svoji činnost, totéž rybáři a další a další). Nikdo jim totiž nic zadarmo nedá. to jen tobě ty stěžovateli dá někdo zadarmo (za 50 kč) možnost krásného sjezdu krásného Vavřineckého potoka

Jara Nikl

Nabízím zcela nové pojetí svezení se na Vavřinci:
Vavřinec bude kompletně vyčištěn, možná i vydesinfikován. Bude zakryt látkovým tunelem tak, aby na vodáky nepršelo a dovnitř bude pouštěn větráky teplý vzduch, aby vodákům nebyla zima. Každý vodák bude mít svého krásného instruktora opačného pohlaví a na každých 10m bude profesionální záchranář. Vodák bude na start dopraven, loď mu zde bude přinesena. U dojezdu ji zanechá na břehu a organizátoři ji vyčistí, vysuší a dopraví ji na jeho auto. Vodák si vybere z pěti druhů jídel a libovolného druhu nápojů a při dojezdu bude uložen do postele na nezbytný odpočinek .
Na zábavě v Krutech se bude střídat U2 a Offsprings.
Cena při 2000 lidech směšných 14 800kč.
Hergot to si zajezdíme…nebo snad bude konečně spokojený ten kverulant

Vašek Polák

Ač nepatřím k velkým diskutérům, cítím povinnost poděkovat všem za příspěvky ohledně výše a smyslu poplatku za splutí. Jen pro upřesnění – udávaný počet 2000 účastníků se ani omylem nezjišťuje podle prodaných samolepek – tolik jich ani nedáváme vytisknout( i to samozřejmě něco stojí). Pro výpočet účasti nám slouží jednoduchá pomůcka – děláme si čárky, kolik lodí bez startovního čísla připadá na jednu s číslem ( jediný jistý údaj). Po projetí cca třiceti čísel a příslušném zprůměrování vynásobíme počtem startujících připočteme ještě symbolických 500 lidí z nedělního sjezdu a máme přibližnou cifru, tj. např.letošní dva tisíce. Nechci vás unavovat podrobnostmi – účetní uzávěrka Vavřineckého potoka ještě neproběhla, ale mohu vám sdělit, že jen z peněz vybraných od účastníků ( pohříchu bohužel zdaleka ne každý zaplatí) se akce uspořádat nedá. Záchranou nám jsou sponzoři a přidružená komerce – např. zábava v Horních Krutech. Mohl bych tady psát o nasazení desítek dobrovolných pořadatelů, o tom, že si mnohdy nenecháme proplácet svoje náklady a tím se vlastně stáváme sponzory vlastní akce. Nejsme jediní, kdo něco podobného pořádají a zasvěcení vědí, že taková akce nám rozhodně na pěkný zahraniční zájezd nevydělá. Malý příklad – hodila by se nám nová sada startovních čísel – při počtu čtyři sta kusů a ceně cca 300,- za jedno docházíme k závratné sumě, kterou si rozhodně dovolit nemůžeme. A tak dále. Nakonec zbývá vám všem poděkovat za účast a podporu a pozvat vás na další Vavřinecký potok – tentokrát 13.10.2012.
Vašek Polák, hospodář Vařineckého potoka, OVT Pečky

Chobotnice

Nechci tu v diskuzi nikoho označovat za kojota, nebo jiné organirzmy a jejich části. Chci jen vyjádřit jednoduchý dík pořadatelům za dnes už legendární akci. A taky naději, že tradice bude pokračovat co nejdéle.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Ifča

Pro mě a spoustu dalších „vodních lidiček“ znamená pojem Vavřinec pohodu, krásnou vodu, setkání s kamarády, z nichž některé vídám pouze jednou za rok, a to právě na Vavřinci, parádní zábavu večer v Horních Krutech, prostě zlatou tečku za sezónou. Pořadatelům patří můj dík a obdiv, máme totiž chatu nedaleko a vím, co úsilí je stojí, aby uvedli potok do „sjízdného stavu“. Ta symbolická padesátikoruna je naprosto oprávněná. Pokud se panu nespokojenému cosi nelíbí, tak ať prostě příště nejezdí! Ifča

Caleb

takhle opakovaně veřejně pranýřovat nešťastníka, který si dovolil napsat kritický mail slovutným vodákům. Myslím, že stačilo mu soukromě odepsat něco v duchu:“slibujeme, že se polepšíme a příště tam ty klády nebudeme schválně posílat (mysleli jsme, že bude sranda) a jezetďákovi podsuneme nějakou tu flaštičku oblíbeného šnapsu, aby svá h.vna vyvážel až v pondělí a ne v sobotu…“, prostě jednat s dotyčným více jako s potencionálním zákazníkem, tedy zdrojem našeho příjmu. Protože ať počítám, jak počítám, tak dva tisíce splouvajících (údaj z předchozího článku)krát padesátka činí celkem sto tisíc korun českých. Což je slušný byznys výdělek za jednu víkendovou akcičku a odměna za zábavnou brigádku či meloušek spočívající v řezání stromů, sezení u branek atd.atd., kterým si členové oddílu vydělali třeba na hezký zahraniční výjezd, jenž by jinak museli hradit z nuzné roboty u soustruhu ve fabrice či melouchařením o víkendech u souseda jako ostatní smrtelníci. Budiž jim to plně a zaslouženě přáno, ale nedělejme z Vavřince čistou charitu.
p.s. Dotace z městské kasy jsem do výdělku nezahrnul.
p.p.s. Nejsem s „J.M. (plné jméno známo)“ v žádném svazku 🙂

Caleb

přátelé diskutéři, můj příspěvek se v žádném případě netýkal padesátikoruny za splavné. Tu neřeším, v současné době je to prkotina opravdu pro všechny sociální vrstvy. Já jsem jen poukázal na to, že si nějaká bandička dokázala vydělat tím, co ji evidentně baví, slušné peníze. Což je obdivuhodné. Jasně že v přepočtu na poměr hodina práce/zisk to asi nebude nic moc, ale na to se v takovém způsobu „podnikání“ přece nehraje. Něco o tom z dobrovolnické činnosti vím. Každopádně výsledkem je bezvadných sto táců (plus mínus)do oddílové kasy. Ale jde také o finance, né že ne. Netřeba se u toho tvářit jako svatý na mostě a pohoršovat se nad tím ošklivým slovem „peníze“. A lynčovat někoho za to, že na ně poukázal. V komunikaci se „zákazníkem“ je možné se učit od Ešuse – viz jeho reakce na příspěvky některých šťouralů ohledně dopravy na posledním Hameráku uveřejněné na Raftu.cz.

Luděk

Celej rok závodim na kole, už pár let sem nezažil startovný levnější než 300kč ( k tomu ještě lanovka, díly, gumy atd) i když jde o lokální „sranda“ závody. Když jsem viděl cenu splutí Vavřince tak se mě skoro nechtělo věřit, že to za takhle levno někdo dělá. A hlavně, když se mě nějaká akce nelíbí, tak na ní prostě nejedu. V čem je problém…za mě velkej respekt za super práci!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: