Desátý ročník Devils Extreme Race a Lipno 2016 – podrobné informace pro závodníky i vodáky

Desátý ročník Devils Extreme Race a Lipno 2016 – podrobné informace pro závodníky i vodáky

Blížící se konec letních prázdnin patří tradičně největšímu vodáckému svátku v Česku – Čertovým proudům a již zaběhnutému závodu Devils Extreme Race. Ten navíc v letošním roce oslaví desáté výročí. Pro všechny účastníky závodu i pro všechny další vodáky přinášíme potřebné informace.

První informace o desátém ročníku Devils Extreme Race na našem webu již proběhly, tedy je nebudeme opakovat, když se jistě dokáže prokliknout, ale zaměříme se dnes spíše na praktické a organizační věci. Jako každý rok se na Lipně totiž sejde mnoho vodáků z různých disciplín a všichni se musí nějak vejít.

Devils Extreme Race

Kempování

Basecamp závodu Devils Extreme Race bude klasicky rozložen na fotbalovém hřišti v Loučovicích. Bude zde připraveno občerstvení, dostatek místa pro parkování aut i stavbu stanů, plachet a dalších nezbytností pro pořádné bydlení. Druhá možnost přespání, pro ty kdo večer neradi poslouchají hudbu z koncertů, bude v obci Loučovice naproti teplárně. Na obou těchto místech bude vybírán poplatek 100 Kč/osoba za celý víkend. Každý platící obdrží nalepovací náramek a visačku na stan nebo do auta. Visačky a náramky budou k dispozici u registračního stánku Devils Extreme Race. Visačky a náramky budou kontrolovány a neplatiči budou mít víkendový pobyt za 300 Kč. Na kempovacích místech budou zajištěny toalety.

Kempovací místo u teplárny LoučoviceKempovací místo u teplárny Loučovice (pro zvětšení obrázku klikněte)

Na všech dalších veřejných plochách v obci je kempování přísně zakázáno a bude pokutováno. Obec přijala novou vyhlášku, která to umožňuje! Další možnosti kempování jsou v kempech a ubytovacích kapacitách v blízkých obcích, ale to už si musí každý zařídit sám.

Rozpis závodů a pouštění vody

Voda teče na Lipně už od soboty 6.8. v rámci olympijského parku. V korytě je každý den 15 m3/s a to od 10 do 16 hodin. Pokud vyrazíte, pamatujte, že vrchní část trati – Slalomka, je v některých časech určena pro komerční rafting a exhibice slalomářů.

Rozpis akcí Lipno 2016Rozpis akcí Lipno 2016 (pro zvětšení klikněte)

O závodním víkendu poteče voda v časech, na které jsme zvyklí a v průtoku na jaký jsme zvyklí. Konkrétně:

6.8. – 18.8.10 – 16 hodin15 m3/s
19.8. pátek14.30 – 18 hodin21 m3/s
20.8. sobota8 – 18.10 hodin21 m3/s
21.8. neděle8 16.50 hodin21 m3/s

Rozpis všech závodů s časovým harmonogramem si lze stáhnout také v pdf podobě.

Doprava

Díky přítomnosti olympijského parku lze očekávat ještě hustší dopravu než je obvyklé. Pořadatelé všech závodů vyzývají vodáky k trpělivosti, ohleduplnosti a dodržování pravidel silničního provozu. V okolí řeky přibyly nové úseky opatřené svodidly a jsou zde místak, kde je zákaz stání nebo dokonce zastavení, tak to prosím dodržujte.

Nejlepší způsob, jak se dopravovat nahoru a dolů je využití speciálního vlaku Devils train, který bude oproti loňsku posílen o jednu soupravu a bude tak jezdit častěji. Mělo by to vycházet na přibližně 30 minut, protože soupravy budou trvale pendlovat, ale díky obsáhlé nakládce a vykládce lodí mohou nastávat zpoždění. Jízdenku na vlak si zavčasu zajistěte v registračním formuláři, poplatek za celý víkend je krásných 100 Kč.

Devils train / F: Vory

Devils Extreme Race 10th

Jak už bylo zmíněno, letošní ročník Devils Extreme Race je jubilejním, ale možná také posledním. Pořadatelé si zatím nejsou zcela, jistí, zda se příští ročník uskuteční, případně v jaké podobě. Proto byste se měli všichni přijet podívat a naposledy si zazávodit na starých dobrých Devils. Zažili jsme s tímto závodem mnoho zajímavých story.

Čtvrtek

Vše vypukne už ve čtvrtek, kdy je přes den možné trénovat od 10 do 16 hodin na vodě vypouštěné pro olympijskou vesnici a večer je v base campu připravena první hudební produkce nazvaná Unpluged instrument night.

Pátek

V pátek bude Devils Extreme Race oficiálně zahajovat svůj program. Očekává se příjezd většiny závodníků, bude možno trénovat na závodním průtoku a to od 14 do 18 hodin. Večer 17-23 hodin pak proběhne registrace závodníků a vydávání startovních čísel a ve 20 hodin proběhne Race meeting. Samozřejmostí bude hudební produkce, která odpálí celý Devils víkend.

Sobota

Sobota je pro Devils Extreme Race hlavním závodním dnem. Ve kterém se odehrají všechny důležité disciplíny. V 10 hodin se všichni závodníci sejdou na startu u hotelu Kylián v Loučovicích a odtud se pojede kvalifikační časovka do bazénu nad Škvírou. Ve 12 hodin by se měli všichni sejít na startu finálového závodu Hed 2 Head, který proběhne na Schodech. Do závodu postoupí nejlepších 32 závodníků z kvalifikace. Pořadatelé doufají, že zbytek závodníků zůstane fandit a dělat svým kolegům pořádnou atmosféru (a záchranu).

ZET Dam2Dam / F: Jan Skoumal

16 hodin se celé startovní pole sejde znovu, tentokrát však pod přehradou na Slalomce a bude odstartován ZET Dam2Dam Race.

Ve 21 hodin by měli být všichni přítomni v basecampu v Loučovicích, kde proběhne vyhlášení vítězů Devils Extreme Race a také HiKO EKEC 2016. Předání tučných prize money3000 eur pro vítěze HiKO EKEC 2016 a 1000 eur pro vítěze ZET Dam2Dam. Celý závodní den pak zakončí velká Winners party s kapelami.

Koncerty / F: Vory

Neděle

V neděli je od 11 hodin plánován zaběhnutý Team race přes Čertovy proudy. Podrobnosti k závodu se zájemci dozví až na místě.

  • počet závodníků je omezen na 80 v kategorii K1M, dívčí kategorie a kategorie singlířů bude otevřena pouze v případě účasti 5 a více závodníků/závodnic
  • registrační formulář online je dostupný na stránách pořadatele
  • startovné pro přihlášené přes web do 15.8. je 800 Kč
  • startovné pro přihlášené na místě je 1000 Kč
  • startovné zahrnuje ubytování v basecampu, večeři a pro včasně registrované triko
  • počet závodníků je omezen na 80 v kategorii K1M, dívčí kategorie a kategorie singlířů bude otevřena pouze v případě účasti 5 a více závodníků/závodnic
  • registrační formulář online je dostupný na stránách pořadatele
  • startovné pro přihlášené přes web do 15.8. je 800 Kč
  • startovné pro přihlášené na místě je 1000 Kč
  • startovné zahrnuje ubytování v basecampu, večeři a pro včasně registrované triko
Škvíra / F: JKB

Zkušenosti čtenářů

Matej

Čau, v nedeľu som si na výstupnom mieste na konci čerťákov (na parkovisku) zabudol 2-dielne pádlo panenka. Ak ste ho našli, prosím ozvite sa, nemám čím pádlovať 🙁

ma***********@gm***.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: