Doubravka

Doubravka

V sobotu 31. března se sjedou vodáci už na 21. ročník splutí Doubravky. Řeku odemkne v 10 hodin Dědek Doubravák, aby v 10:30 mohly vyjet první lodě na Doubravku. Úsek z Pařížova do Ronova je dlouhý 10 km a jeho obtížnost je klasifikována do WW I–II. Mládež pojede lehčí úsek Ronov – Žleby, což je 6 km.

Od pátku 30. března večer bude v Ronově pro vodáky k dispozici na louce vodácký kemp vybavený pitnou vodou, místem na mytí, WC, ohništěm, vojenským stanem a stánkem s občerstvením.

[b]sobota 31.března[/b]

[b]Voda poteče [/b]z VD Pařížov v sobotu od 10:00 do 15:00 hodin.

Na Doubravce vás čekají obtížnější místa u Mladotic a pak známá Martinská kaskáda (WW II).

Cena splutí je 50 Kč na celý víkend a libovolný počet splutí. Poplatek platí i klienti cestovních kanceláří.

Každý obdrží samolepku, kterou si nalepí na viditelné místo přilby. Přilbu je doporučené na vodě obtížnosti WW I–II nosit.

V sobotu večer je se koná v Ronově nad Doubravou od 20:00 hodin Vodácký country bál se skupinou WYRTON.

Můžete se podívat i na plakát country bálu.

[b]V neděli 1. dubna [/b]poteče voda od 10:00 do 13:00 hodin. Můžete si opět splout Doubravku z Pařížova až do Žleb.

Tam: Ronov – Třemošnice – Běstvina – Pařížov

Zpět: Pařížov – Moravany – Kněžice – Ronov

Pokud možno dodržujte tento jednosměrný provoz.

[b]Parkování[/b]

V Pařížově parkují osobní auta na vyhrazeném parkovišti na levé straně od Běstviny, autobusy u kostela na pravé straně od Moravan.

Ve vlastním zájmu dodržujte dopravní omezení (zákaz stání) v obci Pařížov v blízkosti startu.

V Ronově bude zřízeno parkoviště pro osobní automobily na louce u řeky, autobusy je možné parkovat podél hlavní silnice na Žleby a před klubovnou MO ČRS.

Prosíme dodržujte pokyny pořadatelů.

Placená inzerce:
Půjčování na Doubravce, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál

Zkušenosti čtenářů

Ešus

Bobře díky, bylo to fajn. Jen mám takový malinký nápad (za každý je potřeba autora správně potrestat!). Hele, co takhle spojit Chrudimku a Doubravu do jednoho víkendu? A ten další, pokud se Ti podaří dohodnout to Dářko dát horní Sázavu a druhý den, až doteče voda si dát Stvořidla? Já vím, tak kam mně asi pošleš až si to přečteš, už jsem mockrát byl :-).
Ahoj Ešus

FrantaBobr

Ahoj Pavle,
odpovídám Ti na spojení akcí Vodácký sjezd Chrudimky a Odemykání Doubravy v jeden víkend.Trvalo mi dobrých 5 let než jsem vyjednal povolení na víkendové splutí Doubravy a prosadil to do MŘ VD Pařížov(před tím se jednalo vždy o mimořádnou manipulaci).Byla by škoda přijít o jeden den,nehledě na to,že někteří vodáci si chtějí užít v neděli trochu volnější splutí a dále pochybuji,že by jsme to organizačně zvládli.Tak se na mě nezlob.Ještě mi nedává spát ta horní Sázava.
PS:Dodatečně se omlouvám všem za strom,který překvapil nejednoho vodáka za levotočivou zatáčkou cca 2,5 km pod startem.Opravdu jsem o něm nevěděl,musel spadnout ve větru v noci z pátka na sobotu.
Franta-Bobr

žralok

se dal přenést , jednoduše nad ním zastavit i přeject . Kdo tam měl problémy měl by se nad sebou zamyslet a ne čekat omluvu od tebe .

Zdeněk

Souhlas. Za strom se omlouvat netřeba. Kde zastavit včas bylo, přeskočit-přelézt(i podlézt) nebo obnést to šlo taky v pohodě. To už by ses mohl omlouvat za kameny v řece.:)

Díky za moc prima akci. Ať ti elán vydrží.

Jarek

Souhlas. Strom nebyl problém, jinak letos nově – suprové vysedání a parkování v cíli. Rok od roku je akce propracovanější. Díky.
A se Sázavou, jak už jsem psal, rád pomůžu – jak brigádou, tak domlouváním.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: