Vodácká přilba Predator FR7 – W – predátor opět na scéně

Vodácká přilba Predator FR7 – W – predátor opět na scéně

Přilba FR7 – W je novinkou letošního roku od renomovaného kanadského výrobce přileb Predator. Její nízký profil je inspirován skateboardovými přilbami téhož výrobce.

Dodává: HG sport

www.hgsport.cz

Testoval: Snížák

Údaje výrobce:

Skořepina: termoplast Ralvek

Výstelka: kombinace pěn EVA a EPS

Polstrování: tenká pěna EVA s lycrovým povrchem

Velikosti: S/M (obvod hlavy 54-58 cm), L/XL (53-60 cm)

Certifikace: CE EN 1385 přilby pro vodní sporty

Infocena: 3 190 Kč

V přední části je přilba opatřena krátkým kšiltíkem, který výborně odstiňuje sluneční paprsky a zajišťuje, že vám voda nestéká do obličeje, když profrčíte nějakou větší vlnu.

Skořepina helmy je vyrobena z termoplastu Ralvek, který má Predator patentován. Zatím jsem v přilbě do ničeho neboural a ani to nehodlám zkoušet, ale přilbě a jejímu materiálu věřím i při jízdě na extrémní divoké vodě. Přece jen je materiál léty prověřený a to nejen na vodě.

Vnitřní vrstva (výstelka) zachycující (tlumící) energii při nárazech je z velké většiny z pěny EVA s uzavřenými póry, která je doplněna o pěnu EPS, takže nenasákne vodou, což praktické používání potvrdilo. Vnitřní vrstva je potom z EVA pěny pokryté lycrou, aby byl povrch komfortní. Bohužel lycra nasákne vodou a hůře schne, ale je to spíš o komfortu při ranním oblékání, na vodě byste přilbu stejně zase hned namočili. K přilbě je dodávána velká sada dalších pěnových ústřižků, kterými si ji krásně vylepíte (upevňují se na suchý zip) a které dobře drží. Já jsem si helmu ponechal v „továrním“ nastavení a padla mi hned jako ulitá. Sáček s dolepy ale na všechny akce raději vozím s sebou.

Dotahování v týle
Dotahování v týle

Skořepina je opatřena také několika větracími otvory, které dobře fungují. To je v horkých dnech výhodou. Na studené vodě (Oetz) máte občas zvláštní pocit, když vám ledová voda hrkne skrz helmu do vlasů, ale opět je to spíš o zvyku (doposud jsem měl přilbu uzavřenou).

Aby helma držela na hlavě, je v týle opatřena stahováním na dva protilehlé ozubené plastové pásky, které se stahují kulatým plastovým kolečkem. Po několikaměsíčním používání systém funguje spolehlivě a kolečko je potřeba jen občas dotáhnout, když se při transportu povolí. Na vodě se mi nikdy samo nepovolilo. Další dotažení je řešeno klasickým plochým popruhem pod bradu, který se spojuje plastovou sponou a je komfortně délkově nastavitelný. Tomu pomáhají i odklápěcí spony pod ušima, kde se dva popruhy spojují v jeden. Absolutní paráda co se týká uživatelské přívětivosti, protože dokážete se sponou manipulovat i jednou rukou, když máte helmu nasazenou.

Vnitřní vystlání
Vnitřní vystlání

Přilba je opatřena dvěma odnímatelnými krytkami uší, které oceníte hlavně v zimě. Trochu vám zhorší slyšení, ale to je pochopitelné. Na druhou stranu jsou krytky tak akorát daleko (je to individuální) od hlavy a nestává se mi, že by mi při větších nárazech vody vadily, což se mi stávalo u jiných přileb. Uchycení ušních krytek je řešeno dvěma druhy k pásku pod bradu a malým plastovým páskem, který se pouze zasune mezi skořepinu a výstelku. Ten mi bohužel při větším vyklopení uší helmy samovolně vyjížděl, což hodnotím trochu negativně. Když se to stane v akci na řece při krátké pauze je to nepříjemné a nasazení pásku zpět vyžaduje poměrně precizní manipulaci (se zmrzlými prsty nepředstavitelné). Jinak ale nemám nové „predátorce“ co vytknout.

Prohlédněte si všechny fotografie k recenzi…

Podtrženo sečteno je tu další super přilba na divokou vodu, včetně extrémní, která i dobře vypadá. Osobně jsem si Predator FR7 – W oblíbil tak, že vystřídala doposud používaný model z Norska.

Líbí se mi:

  • design
  • možnost vylepení
  • dotahování pod bradu

Mohlo být lepší:

  • krytky uší

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: