Vodácké Lipno 2010

Vodácké Lipno 2010

Poslední prázdninový víkend 28. a 29. srpna se na řece Vltavě mezi hrází Lipenské přehrady a Vyšším Brodem koná tradiční vodácký happening. Sjedou se tam slalomáři i sjezdaři na divoké vodě, budou se tu konat závody raftové a závody v extrémním kajaku Devils Race. Na Lipenské přehradě pak proběhne na Maríně v Lipně nad Vltavou mezinárodní závod v kanoepolu.

[b]VODÁCKÉ LIPNO 2010 – tabulka akcí[/b]

[b] Výzva pro vodáky na Lipně[/b]

Pořadatelé závodů s prosbou vyzývají všechny vodáky, kteří chtějí zdolávat oblíbené vltavské peřeje mimo závody, aby tak činili s maximálním respektem k účastníkům a organizátorům všech oficiálních akcí. Závody na Lipně jsou pro účastníky zpravidla vyvrcholením domácí sportovní sezóny a jakékoliv jejich narušení a nerespektování pokynů pořadatelů je projevem ubohé lhostejnosti a sobeckosti.

Věříme, že i při těchto omezeních je prostoru na řece dostatek pro všechny, a že si všichni mohou na této jedinečné přírodní vodě přijít na své.

[b]Pouštění vody na Lipně:[/b]

Út 15:00 – 16:00 (proplach)

Pá 14:00 – 18:00

So 8:00 – 17:30

Ne 8:00 – 16:00

[b]Kontaktní osoba:[/b]

[b]DEVILS EXTREME RACE 2010[/b]

Již počtvrté se koná Devils Extreme Race 2010 na Čertových proudech, letos v termínu 27. – 29. srpna. DEVILS se posouvají na další metu, závod je 1. ročníkem otevřeného mistrovství Evropy v extrémním kajakingu. Pro závodníky bude připravená nová startovní rampa a trať bude prodloužená o pár kilometrů.

Letošní ročník nabídne širší paletu disciplín, a to jak tradiční slalom (který je zároveň kvalifikací na kayak-cross), divácky atraktivní kayak-cross, tak nově i závod ve sprintu. Závodní trať „Papírna“ bude naprosto stejná jako pro muže tak ženy.

Placená inzerce:
RAPTORy na Lipně. V rámci závodů Devils Extreme Race na Lipně v termínu 28.-29.8. proběhne testování creekovky Raptor. Více o možnosti půjčení lodi na [redir=http://www.zet-kayaks.cz newwindow] Zet-Kayaks.cz[/redir]

Zkušenosti čtenářů

ferda

Rozpis je uzitecny pro amatery, kteri se zavodu ucastnit nebudou, jen bych jeste potreboval videt, kde jsou na te trase: Kaskada Zeleznak, presne Slalomova trat a Marina Lipno. Ty ostatni bych asi uz vedel… nevite nekdo?

kmochacek

rozpis je dělán sice po proudu, ale arabsko-hebrejským způsobem, tedy zprava doleva.
Marina je nad, slalomka hned pod hrází a Železňák o cca půl kiláku níž

kuba

je to naopak … ta tabulka byla vymyšlená svisle, jako že se jede shora dolů. Takhle otočený je to možná líp čitelný, ale zas míň srozumitelný 😀

pavel

díky za info . Dotaz : dá se nějak rozumně využít vlak k dopravě ? předpokládám, že se končí u zastávky čertova stěna. ODtam jezdí vlaky 10:55. 13:45 a 15:45 s rozšířenou přepravou zavazadel. Využívá to někdo k návratu nahoru ? do které zastávky – Loučovice , nebo Lipno ? jak je to daleko od vlaku k řece a berou do vlaku lodě ? to je asi tak všechno na co jsem se chtěl zeptat, díkec.

Matěj Bartík

Vlakem se dá určitě jet, na té trase je poštovní vagón. Prostě přijdeš, řekneš že máš spoluzavazadlo, zaplatíš 30kč za nákladovou jízdenku a hotovo.

Matěj Bartík

Ale pokud by to bylo víc jak 5-6 kajaků, tak doporučuju to zkusit nahlásit ČD, třeba pak vám přidají jeden poštovní vůz navíc.

Věra

Tabulku rozpisů v PDF máte ke stažení v původním provedení na linku pod tabulkou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: