HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Tereza Prskavcová

Články autora

Jak se dařilo českým lodím na světovém poháru ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu

Jak se dařilo českým lodím na světovém poháru ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu

Z páteční kvalifikace prvního světového poháru ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu postoupily do semifinále všechny české lodě. Kvůli velké vodě ale ještě dvě hodiny před startem nebylo jisté, jestli se dnes závod vůbec pojede.

Heger a Kneblová mistry Evropy, čeští slalomáři z Krakova odváží i další cenné kovy

Heger a Kneblová mistry Evropy, čeští slalomáři z Krakova odváží i další cenné kovy

Sobota 3. 10. byla prvním finálovým dnem na ME juniorů a závodníků do 23 let v polském Krakově. O medaile bojovali juniorští a U23 kanoisté a juniorské a U23 kajakářky.

Český pohár vodních slalomářů už zná celkové vítěze, kanoistka Kateřina Havlíčková ukončila vrcholovou kariéru

Český pohár vodních slalomářů už zná celkové vítěze, kanoistka Kateřina Havlíčková ukončila vrcholovou kariéru

Prskavec mezi kajakáři, Kudějová mezi kajakářkami, Rohan mezi kanoisty a Fišerová mezi kanoistkami. To jsou králové a královny letošní série Českého poháru Skupiny ČEZ, která čítala sedm závodů, pět se počítalo.

Prskavec, Hilgertová, Chaloupka, Fišerová novými mistry České republiky, Hradilek vítězem Českého poháru

Prskavec, Hilgertová, Chaloupka, Fišerová novými mistry České republiky, Hradilek vítězem Českého poháru

V sobotu 29. 8. bojovali vodní slalomáři pod lipenskou přehradou v rámci 5. Českého poháru Skupiny ČEZ o tituly mistrů a mistryň České republiky.

Projekt Hvězdy pro hvězdy vrcholí na Křivoklátě, tentokrát s Hradilkem a Hilgertovou

Projekt Hvězdy pro hvězdy vrcholí na Křivoklátě, tentokrát s Hradilkem a Hilgertovou

V sobotu 22. 8. pokračuje letošní projekt vodních slalomářů Hvězdy pro hvězdy k propojení nejmladší generace s tou nejzkušenější. Na mistrovství republiky žáků na Křivoklát přijedou ty nejmladší podpořit stříbrný olympionik z Londýna a mistr světa 2013 Vavřinec Hradilek a úřadující mistryně Evropy Amálie Hilgertová. Kromě závodního dne stráveného s Amálií a Vavřincem se můžou mladí republikoví šampioni z každé kategorie společně se třemi parťáky z oddílu těšit na tréninkovou hodinu se slalomářskými hvězdami. Kajakáře povede Vavřinec Hradilek, kajakářky Amálie Hilgertová, kanoisty Tomáš Rak a kanoistky Martina Satková. „Z dětství si pamatuju, že vždycky, když jsem potkal kohokoli z olympijských medailistů nebo ikon sportu, měl jsem z toho zážitek. Věřím, že teď můžeme ten zážitek zopakovat pro současné žáky. Taky se mi líbí, že i my můžeme sportu něco dát, když nám tolik dal,“ popisuje Hradilek. Hradilek s Hilgertovou nejprve předvedou ukázkovou jízdu, zůstanou na závodech po celý den a budou žákům k dispozici. Na závěr těm nejlepším předají ceny – vítězům pak věnují trénink na vodě. „Obecně mi v oddílech a u našeho sportu chyběla mezigenerační výměna, sdílení zkušeností a propojení zkušenějších s těmi mladými. Taky se mi líbí vracet se na místa, kde jsme jako žáci závodili, připomenout si, jaké to bylo, a zavzpomínat si, proč jsem ten sport začala dělat,“ dodává kajakářka Hilgertová. Myšlenka projektu přitom zůstává stále stejná – podpořit nejmladší generaci slalomářů, třeba budoucí olympioniky, budoucí hvězdy. Motivovat je ke sportu a zároveň upevnit přátelskou atmosféru v prostředí vodního slalomu.

Boj o Tokio: Který z kajakářských mistrů bude bojovat pod pěti kruhy?

Boj o Tokio: Který z kajakářských mistrů bude bojovat pod pěti kruhy?

To, co se našim kajakářům povedlo v loňském roce na světové scéně, je neskutečné. Vít Přindiš a Jiří Prskavec si mezi sebou „rozdělili“ všechny tituly, které ve slalomářské sezóně mohli získat. Nejprve se Přindiš stal evropským šampionem, Prskavec na něj navázal, když se stal vítězem celkového hodnocení světového poháru a nakonec i mistrem světa.

Slalomářští mistři motivovali budoucí naděje v rámci projektu Hvězdy pro hvězdy

Slalomářští mistři motivovali budoucí naděje v rámci projektu Hvězdy pro hvězdy

foto: Kanoe.cz, Martin Hladík Slalomářský projekt Hvězdy pro hvězdy odstartoval a nejúspěšnější vodní slalomáři a slalomářky během minulých dvou víkendů podporovali na žákovských závodech ty nejmladší. Na první Český pohár žáků, kde startovalo přes 300 lodí, se v sobotu 20. 6. vydala olympionička a mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová a dvojnásobný mistr České republiky Lukáš Rohan. I když počasí mladým závodníkům nepřálo, a nedělní závod se dokonce musel zrušit, sobotu si užili náramně. „Zpočátku bylo vidět, že po nás děti jen pokukují a pro rady za námi chodili spíše trenéři. Ale ve chvíli, kdy se více osmělily a zahnaly počáteční trému, se ptaly na vše, co je zajímalo,“ popisuje Kudějová. Během druhého, naopak prosluněného, víkendu 27. – 28. 6. podporovali mladé naděje ve Strakonicích vicemistryně světa kanoistka Tereza Fišerová, bronzový medailista z mistrovství Evropy kanoista Tomáš Rak a mistryně světa v Extreme Slalomu Veronika Vojtová. „Je tady zhruba 320 startů a já vůbec nechápu, kde všechny ty děti berou. Je skvělé, jakou základnu v České republice máme,“ popisuje Vojtová. Oba víkendy nejprve mladí slalomáři viděli české reprezentanty přímo v akci při ukázkových jízdách a díky měřené jízdě mohli následně porovnat své výkony s jejich časy. Pak už byli ostřílení závodníci k dispozici dětem a dávali jim jakékoli rady ohledně vytyčené trati. Radost, motivace, sportování. Okořenit žákům pohárové závody přítomností těch nejlepších závodníků, motivovat je do budoucna a zároveň upevnit přátelskou atmosféru v prostředí vodního slalomu. Právě tohle jsou cíle slalomářského projektu Hvězdy pro hvězdy. Projekt Hvězdy pro hvězdy bude pokračovat 22. srpna na žákovském mistrovství České republiky na Křivoklátě. Tam naše budoucí hvězdy přijede podpořit dvojnásobný mistr světa Jiří Prskavec a mistři Evropy Vít Přindiš a Amálie Hilgertová. Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Hvězdy pro hvězdy: Nejúspěšnější slalomáři budou motivovat ty nejmladší

Hvězdy pro hvězdy: Nejúspěšnější slalomáři budou motivovat ty nejmladší

Nejúspěšnější vodní slalomáři a slalomářky, mistři světa i Evropy, přijedou podpořit mladé závodníky na dva žákovské poháry a žákovský republikový šampionát v rámci projektu Hvězdy pro hvězdy, který chce mimo jiné motivovat naše nejmladší ke sportu a zároveň upevnit přátelskou atmosféru v prostředí vodního slalomu. Kdy akce Hvězdy pro hvězdy probíhá a kdo přijede nejmladší generaci podpořit? 20. – 21. 6. Benátky nad Jizerou: mistryně světa a olympionička kajakářka Kateřina Kudějová, dvojnásobný mistr ČR mezi kanoisty Lukáš Rohan 27. – 28. 6. Strakonice: vicemistryně světa kanoistka Tereza Fišerová, bronzový medailista z ME kanoista Tomáš Rak, mistryně světa v Extreme slalomu Veronika Vojtová 22. 8. Křivoklát: dvojnásobný mistr světa a bronzový olympijský medailista Jiří Prskavec, úřadující mistr Evropy Vít Přindiš, úřadující mistryně Evropy Amálie Hilgertová Pro malé závodníky bude samozřejmě nejdůležitější umístění, ale jako zpestření celého závodního dne slalomáři a slalomářky pojedou předjízdu, zůstanou s nimi během celého dne, můžou jim pomáhat, radit i odpovídat na jakékoli otázky. V plánu je také autogramiáda a předávání cen mladým vítězům.