Nejnovější

RECENZE: Nafukovací debl kajak ITIWIT STRENFIT X500
Komentáře k článkům

Díky za recenzi té kanoe-obludnosti. Při fackování podobných hroud do použitelných rozměrů si vypomáhám stahovacími popruhy z vlastních zdrojů (popruh s našitou žebříčkovou přezkou) a svou nemalou váhou.. Pro vyvážení při singlování to chce bagáž narvat do přední špice a asi by se vyplatilo si pro klečení udělat jako opěrku pod zadek extra prkno, které by se uchycovalo přes borty blíž ke středu lodi. Na přepravu bych doporučil skládací hliníkový rudlík z Hornbachu, určitě vydrží víc, než nějaká kolečka na báglu a na manipulaci a průchodnost terénem je také pohodlnější.

Další zkušenosti: na voleji na horní Berounce jsem byla schopna v singlu držet krok s plastovými Vydrami. Problém s \"menší ochotou k zatáčení\" se nakonec ukázal jako korouhvičkový efekt; loď je docela vysoká a zvlášť v singlu při protivětru má skutečně tendenci chovat se jako korouhvička. Když jsem si s ní dávala úsek Ústí nad Labem - Děčín, musela jsem v jednu chvíli jet pár minut pozadu, protože jsem loď po focení ve směru proti proudu nedokázala v silném protivětru otočit. V deblu zatím zkušenost nemám, můj obvyklý hák letos bohužel nefunguje.

Při \"nenafukovacím\" vzhledu si užívám i kuriózní situace, jako když jsem překvapenému pánovi v kempu před očima tu \"laminátku\" vyfoukla a složila do kufru... :-)

Nejdiskutovanější

Tak byl zase Hamerák…

takto je to so všetkým a takmer všade. ja nemam rad, ked sa bagatelizuju taketo situacie. to potom "niekto - kto sa nevmesti do kože" nadobudne presvedčenie, že takéto spravanie bude tolerované a taketo incidenty nepotrestané. a potom budeme uplne presne citat obdobné, pesimisticke prispevky denno-denne, že kam tento svet vlastne speje a kde su ti vodaci na akych si pamatame z rozpravania našich otcov.
Ja neverim tomu, že tam usporiadatelia ťahali sirky a ten s najmenšou ukazal lubovolne na niekoho nevinneho, koho pre svoje potešenie "zmastia" - ako sa nam tu snažia niektori predostrieť /tvrdia, že jednali s tou druhou stranou = totiž prave nadrbani si iste vždy najviac pamataju !!!/.

Ja tvrdim len jedno - šťastie od boha /diky bohu som ateista/, že sa nikomu "nič važne" nestalo. To, že sa chlapi v krčme občas pobiju je ako ospravedlnujuci argument hodný IQ hupacieho koníka.

Nech si každy vstupi do svedomia a nech sa spatne zamysli čo napisal teraz, a čo by bol napisal na toto tema, až by sa z podobnej akcie vratilo jeho dieta s vypichnutým okom od hodenej sklenice alebo ležalo v komatu na JIP po zasahu padlom do hlavy.

zo všetkych prispevkov som doposial jaksy neidentifikoval prave toho "nepravom" vyvedeneho, nech teda sam potvrdi alebo vyvrati krivdu, ktora sa na ňom spachala.

Myslim, že přeze všechno, co se tam stalo, tak nakonec převládlo pohodové řešení situace. Protože ač tam tekla krev a bylo šití, tak se nemluví o policejním vyšetřování ublížení na zdraví. Čili postižený asi dochtorum klasicky řek, že spad ze schodů, nebo se natrhnul vo šutr na Hameráku, nebo tak podobně. Furt je to ještě dobrý, když se to stihne řešit "doma v rodině"

Klejnárka 28.2.2010

Kmocháčku,čtu Hydro i Raft,takže jsem celkem v obraze.Znám tě z různých příspěvků a článků a většinou (95-99%) ti dávám za pravdu.Dávám ti i v tomto případě,protože vím ,že u tebe Pitomci nejsou pitomci doopravdy.Jen si nemyslím,že Pitomci jsou jen letní vodáci,jezdí pravidelně i první jarní vody a ti,co mají za sebou nějaký ošklivý zážitek (a mají rozum a soudnost) si po takovém zážitku tu vestu vezmou.Nejsem 100% zastánce ježdění postaru,Kosmonaut už ze mě asi nikdy nebude,vestu občas oblékám, ale můj osobní názor je blízký třeba příspěvkům Vaška apod.Tím neříkám že to tak musí být,jen mám pocit že se duch toho starého vodáctví kamsi vytrácí a ti mladí dnešní "Kosmonauti" asi ani nevědí o čem píšu.Přitom základní kámen jejich,tvého i mého koníčku je položený právě "Pitomci".Nebudeme tu rozjíždět dálší nedůležitou dohadovačku,"Kosmonauty" respektuju,jezdci z Klejnárky jsou ale mému srdci bližší a chápu je.Tak at' nám to jezdí a hlavně teče,pojedu na Doubravu (s vestou) a třeba se tam potkáme.
Ahoj Kody

Existují 2 skupiny vodáků, které se občas potkávají a vzájemně se častují výrazy jako "KOSMONAUTI" a "PITOMCI".

KOSMONAUTI jezdí pravidelně těžší vodu, takže výbavu běžně používají, berou si ji automaticky(skoro) všude.

PITOMCI jezdí (ne)pravidelně letní řeky, takže výbavu běžně nepoužívají a neberou si ji automaticky (skoro) nikam.

No, a když se setkají na nějaké mírně ostřejší řece (jarní tání, po deštích,..), obě skupiny opět jednají zcela automaticky dle svých předchozích zkušeností. A proto se nemohou vzájemně pochopit.

Jen si dovolím tvrdit, že z KOSMONAUTA se už PITOMEC nestane. Opačným směrem je šance přecejen trochu větší :-)

BTW: na vodě se pomáhá pořád, pouze u těch masopresových akcí to hold občas zaskřípe