Podzimní ochlazení, zima a čas vánoční je pro většinu vodáků přesně ta doba, kdy je čas se na chvíli zastavit, poohlédnout se za uplynulou sezonou a připravit nějaké ty plány pro tu nadcházející.
22. prosince ráno jsme se probudili do vymetené oblohy. Po noční průtrži nám napršelo slušných 65 až 70 cm (v Nespekách) a tak jsme se mohli těšit na svižnou Sázavu, nepřecpanou vodáky a rádoby vodáky a na poklid při projíždění zazimovanými chatovými osadami, a bylo to tak.
Testovaný člun patří do široké rodiny tzv. „packraftů“. Jde o čluny velmi lehké, jejichž využití je podle jednotlivých typů dosti široké. Od člunů pro velmi těžké vody až po ty, které jsou určené pro hladkou vodu – tedy na jezera a přejezdy lehkých řek.
Když jsem byl letos v květnu s Buchťákem na závodech v Itálii, potkal jsem Sama Suttona. Jen tak mezi řečí se mě zeptal, jestli bych nechtěl jet s ním a Ciaranem Heurteau do Indie, jižní oblasti Kerala. Rozhodování bylo snadné.
Severské řeky přitahují v posledních letech spousty vodáků, málokdo z nich se vydává až k polárnímu kruhu. Norská řeka Glomåga, která pramení a teče skrz Svartisen Glacier, ta byla sjeta teprve podruhé.
V pátek 26. prosince se koná už 5. ročník vánočního splutí Otavy. Organizátorem akce je Půjčovna lodí Otava, aneb rejdařství u Bacilů a také vodák a kytarista Lubomír Brabec. Nechcete se po lenošení během vánočních svátků protáhnout a podívat se na Otavu? Je krásná a čistá po celý rok.
Řeka Gulling je zvláštní tím, že jménem tohoto toku si nejsou jisti ani autoři map. Občas se totiž objevuje chybně název Golling (dokonce ho uvádí i DKV z roku 1993), ale vzhledem k místopisu se jedná opravdu o Gulling. Nenechte se zmást a než nasednete na Gulling, ověřte si, že sedáte na řeku, kterou skutečně chcete.
Termotriko HiKO Shade je novým přírůstkem do široké rodiny výrobků této firmy určených zejména do spodní vrstvy oblečení.
Kamarádi, rok se s rokem sešel a blíží se pomalu čas vánoční. Abysme se z té sváteční atmosféry úplně nezcvokli, připravili jsme pro vás letos už 19. ročník Vánočního splutí Bíliny. Neváhejte a pojeďte s námi trošičku promrznout na ŘEKU.
Už se vám stýská po vodě, už vás svrbí dlaně a chybí vám pádlo? Vezměte loď a padlo a vyražte na některou z vánočních vodáckých akcí. Na Sázavu vás zvou vodáci z Kotvy. Sraz je sobotu 20. prosince v Krhanicích nad jezem na říčním kilometru 15,55.