Předpověď počasí a jeho následný stav naznačovaly, že se koncem týdne strhne nějaká větší mela v podobě pořádnýho tání. Skutečně se tak stalo a my jsme si vybrali den pro pádlování tak obezřetně, že jsme měli vody hromadu. Vyrazili jsme ve čtvrtek 18.4.
Opět po roce jsme se dočkali klasické vodácké akce – vodáckých závodů na Kamenici. A jako každá rok i letos se kromě sjezdařá a raftařů sjeli ke Kamenici také příznivci kayak crossu, aby v novém sezoně poprvé skřížili pádla a změřili síly.
Ahoj vodáci! Kayakcross na Kamenici máme za sebou! Velké poděkovaní Edovi a celému jeho teamu vodáků z Chocně,závod byl super!
Řeka Sázava je připravena na nadcházející turistickou sezonu. Dobrovolníci o tomto víkendu v rámci projektu Čistá řeka Sázava vyčistili její hladinu a břehy od odpadků. Nasbírali necelých 20 tun, což bylo o deset tun méně než loni. Akci jako v předešlých letech organizovala společnost Posázaví o.p.s. 1 240 dobrovolníků uklidilo téměř 90 km řeky z Kácova do Pikovic. Do úklidu se letos opět zapojila i patronka projektu Aneta Langerová.
Suchý oblek Quatro od českého výrobce Hiko je novinkou pro nadcházející sezonu. V Hiku si dali s vývojem opravdu práci a musím předeslat, že se to vyplatilo.
Nechýbalo veľa a začiatok by som nestihla. Po dobrodružnej večernej ceste preloženej policajtami, hustou hmlou a v nej srnkou tesne pred autom som dorazila do chalúpky kúsok od Doubravy až okolo pol jedenástej a vpadla do bežiacej zábavy. Ochutnávka domáceho piva a klábosenie sa natiahli dlho po polnoci (nevideli sme sa predsa celú zimu, nie?) a tak nečudo, že som ranné vstávanie úplne nezvládla.
SV Campanula pořádá za spolupráce měst a obcí mikroregionu Moravice 10. ročník májového sjezdu Moravice ve dnech [b]18. – 19. 5. 2013[/b]. Pojede se od přehradní hráze Kružberk, do Podhradí u Vítkova (17 km), do Žimrovic (35 km) nebo do Branky u Opavy (37 km). Obtížnost splouvaného úseku je ZW – WW I.
Každý vodák zná ten pocit, když se mu celou zimu klepou ruce při čekání na první oblevu. Teď jsme se i my v Britský Kolumbii dočkali, sice o měsíc dřív než bývá zvykem, ale proč ne.
Zánět mozku a mozkových obalů způsobený virem [redir=https://www.ockovacicentrum.cz/cz/klistova-encefalitida newwindow]klíšťové encefalitidy[/redir] je onemocnění, k jehož léčbě nemáme k dispozici kausální terapii a které ohrožuje lidské zdraví i život…
Vodáci Choceň vyhlašují 7. ročník KayakCrossu na Kamenici. Pro letošek nezůstáváme přešlapovat na stejné úrovni závodu a nachystali jsme několik vylepšení.