Slalom a sjezd

Divoká voda
Starý nový kanál v Roudnici nad Labem

Sledovali jste průběh výstavby kanálu v reálu a nebo v loňském 4. čísle HYDROmagazínu? Pokud ne, přečtěte si následující článek. Závodníci roudnického kanoistického oddílu čekali více než dva roky, než z oraniště v místě původní slalomové dráhy vyrostl kanál zbrusu nový. Přestože zákulisí jeho stavby bylo plné překážek a nezdarů, kanál nakonec stojí a voda v něm už také teče, jak má. Představujeme vám legendární roudnický kanál v úplně novém kabátě.

Divoká voda
Krakonošovo Labíčko

24. – 25. dubna se letos opět sejdou vodáci ve Vrchlabí na extrémním závodě na jednom z nejtěžších úseků horního toku Labe – Vrchlabské soutěsce. Trať závodu není dlouhá, je to jen cca 200 metrů, ale obtížnost úseku je do WW IV+.

Divoká voda
Trnava-X-race 2015

Jarní voda opadá, pojeďte na Trnávku! O víkendu 29. – 31.5. pořádají Vodáci Choceň mistrovství České republiky v extrémním sjezdu na divoké vodě. TXR obsadí opět nejobtížnější kanál ve střední Evropě.

Freestyle
České Vrbné – jako olympijská trať v Londýně

Před nedávnou dobou zrekonstruovaný kanál v Českém Vrbném stojí určitě za návštěvu. Proto vám jej dnes představujeme v podrobném popisu.

Slalomový kanál pro Rio 2016 získal první podobu, zatím na půdě ČVUT

Olympijský rok se blíží a vodní slalomáři se o umělé dráze pro OH v Riu mohli zatím jen dohadovat. To se ale změnilo s modelem, který vznikl ve vodohospodářských laboratořích ČVUT v Praze. Výzkum rozhodl o tvaru koryta, břehů a rozmístění překážek pro dráhu, kde se za dva roky pojede o olympijské medaile ve vodním slalomu.

Olympijský kanál roste

Letní olympijské hry 2016 se neúprosně blíží a téměř celý vodácký svět se zvědavostí očekává finální podobu slalomového kanálu, na kterém se rozdají nejcennější medaile ve vodním slalomu.

Rafting
Prskavec historicky nejmladším kanoistou roku

Přestože tradičnímu vyhlašování Kanoisty roku hrozilo, že se letos vůbec neuskuteční, nakonec byly vyhlašování hned dvě. Během čtvrtečního večera, který byl jen pro zvané, byli vyhlášeni kanoisté divoké i hladké vody zároveň. Druhý vyhlašovací večer pátek 16. ledna už patřil všem, klasický Kanoista divoké vody, jak ho všichni známe a máme ho rádi.

Divoká voda
Indický festival a neprobádaná Kerala

Když jsem byl letos v květnu s Buchťákem na závodech v Itálii, potkal jsem Sama Suttona. Jen tak mezi řečí se mě zeptal, jestli bych nechtěl jet s ním a Ciaranem Heurteau do Indie, jižní oblasti Kerala. Rozhodování bylo snadné.

Nový trend ve vodním slalomu – ploutvičky

V rozhovoru s Vladislavem Galuškou se bavíme o novém trendu ve vodním slalomu – tzv. ploutvičkách. Láďa vysvětluje jak ploutvičky na lodi vlastně fungují, k čemu slouží a kdy se začnou používat také u nás.

Divoká voda
Jak dopadla rekonstrukce okolo Labské?

Na jaře rozbouřila vodáky zpráva, že v úseku Labe pod Špindlerovým mlýnem, konkrétně na Labské soutěsce, se v korytě řeky pohybují bagry a bourají přímo do koryta betonovou navigaci. Po pár měsících je rekonstrukce hotová a tak se můžeme podívat, jak to dopadlo. Upozorňujeme, že váš krevní tlak asi vyletí sakra vysoko.

Reportáže z akcí
HIKO Youngsters kemp

V pátek 19.září 2014 se HG sport centrum pomalu začalo plnit prvními účastníky podzimního kempu. Na všechny přihlášené – začínající i pokročilejší jezdce – čekal víkend plný pádlování, závodění a hlavně zábavy.

Divoká voda
MS Deep Creek

Na Mistrovství světa ve vodním slalomu se Čechům nepodařilo zopakovat úspěchy z loňského mistrovství v pražské Troji. Z amerického Deep Creeku si nepřivezli žádnou individuální medaili, přestože k ní hned několikrát chyběl jen kousek.

MEJ a U23 ve Skopje skončilo, vodní slalomáři získali pět individuálních medailí

Druhý a poslední mezinárodní juniorský a U23 závod roku 2014 je u konce. V Makedonii na Mistrovství Evropy vybojovali čeští vodní slalomáři celkem pět individuálních medailí a další tři ze závodu týmů. Jako jediná z českých závodníků získala titul v individuálním závodě singlkanoistka Martina Satková. Pro Jiřího Prskavce je bronz už letošní čtvrtou velkou medailí z mezinárodního závodu.

První medaile z MČR ve sjezdu na divoké vodě

Sjezdaři si to o tomto víkendu rozdali o první medaile, a to v závodě hlídek v klasickém sjezdu. Současně byl uzavřen nominační žebříček v dlouhém sjezdu a rozjel se reprezentační boj ve sprintu. Závodníci opět poměřili síly na klidné vodě, tentokrát se závodilo na řece Moravě.

Česká juniorská a U23 reprezentace přivezla z Austrálie jedenáct medailí

Už je to týden od návratu české juniorské a U23 reprezentace z Mistrovství s věta v Austrálii. Šéftrenér třiadvacítkové reprezentace Jiří Prskavec označil misi za úspěšnou. „Před závodem jsem doufal v tři individuální medaile, čehož jsme také dosáhli,“ říká Prskavec. Juniorská část družstva přihodila další tři medaile z individuálních závodů. Tituly mistrů světa se mohou pyšnit hned dvě české deblířské posádky Kašpar, Šindler a v juniorech Matějka, Větrovský.