Zajímavosti

Turistika
Expedice Bulharsko 08 – díl II.

Expedice Bulharsko 08 – díl II.

Přes veškeré usilovné pátrání se nám nepodařilo sehnat ani zmínku k úseku Čepinské řeky pod Velingradem. Podle map i satelitních obrázků se zde nachází nepřístupný kaňon. Po ranní přepršce strávené v hotelu přijíždíme k mostu pod úsekem. Řeka neuvěřitelně smrdí a vody je jen tak tak. Po chvíli okukování někdo přináší pozitivní správu. Nesmrdí řeka, ale chcíplej kůň na břehu pod mostem.

Zajímavosti
Shořela loděnice

Shořela loděnice

Dnes vám přinášíme tragickou a smutnou zprávu, která patři spíše do vodácké černé kroniky. Velká nehoda otřásla v noci z pátku 6.2. na sobotu 7.2. vodáckým klubem SK Jihlava. Již nadpis článku, myslím, dostatečně vypovídá o tom, jak velké neštěstí postihlo vodáky z SK Jihlava.

Turistika
Expedice Bulharsko 08

Expedice Bulharsko 08

Po dlouhých přípravách konečně vyrážíme do krajů vodácky téměř nepoznaných. I přes usilovné shánění informací se nám nepodařilo sehnat téměř žádné důvěryhodné tištěné podklady a tak vyrážíme za vodáckými zážitky víceméně jen podle rad několika kamarádů vodáků kteří tyto toky navštívili před námi.

Zajímavosti
POZOR NA DRUHÉ PIVO aneb co dělaj vodáci v zimě

POZOR NA DRUHÉ PIVO aneb co dělaj vodáci v zimě

Každej přece ví, že ty nejlepší nápady vznikaj v hospě a to mezi prvním a třetím pivem, myslim alespoň ty trochu rozumný. Mluvit o tom může třeba můj kamarád Jirka Hlaváček ze Sušice, který se takhle přes pivo a jednu sázku dostal k zorganizování extrémního štafetového závodu – Bobikap.

Divoká voda
Vánoční Galicie I.

Vánoční Galicie I.

Letošní vánoce jsem strávil pádlováním v Galicii. Opět jsem se nechal strhnout myšlenkou dobrého pádlování přes zimu a tak jsem 19. prosince nasedl do auta spolu s dalšími sedmi lidmi a vyrazili jsme na netradiční svátky do 2500 km vzdálené destinace.

Divoká voda
Vánoční Galicie II.

Vánoční Galicie II.

Minule jste se dozvěděli o našem počínání v první části zájezdu. O skvělém startu, který naplno potvrdil pravidlo, že první vyhrání z kapsy vyhání. O útrapách s místními staviteli vodních elektráren naprosto všude. Dnes se přesuneme do Portugalska a zjistíme, zda se tady situace změnila.

Zajímavosti
Kalendář Dukla 2009

Kalendář Dukla 2009

Tak schválně. Kterej kalendář zdobí vaší zeď nad postelí, v chodbě a na záchodě. Letos jich zase vyšlo jako hub v okolí Jaslovskejch Bohunic. My jsme vám pár tipů před Vánocema dali, ale na jeden kalendář jsme trochu zapomněli. Na Dukelský hrdiny. Nafotil je pan Saudek a musím říct že někteří se „pěkně povedli“.

Vydaná čísla
HYDRO 1/09 znovuobjevený Balkán

HYDRO 1/09 znovuobjevený Balkán

Tak si představte, kamarádi, že za půl roku bude HYDROmagazínu už šest a půl roku. To to letí co? A k vám do schránek a do prodejen letí první letošní číslo. Třicáté sedmé v pořadí. Když odečtete od čísla třicet sedm počet písmen názvu vašeho oblíbeného časopisu, tak tolik mi je právě let a… říkáte si že mi hrabe? To máte úplnou pravdu. Už potřebuju zase pádlovat. Naštěstí je tady to nové číslo, jak jsem říkal. HYDRO 1/09. Pojďme se tedy na něj podívat.

Zajímavosti
Vítejte na novém HYDROwebu!

Vítejte na novém HYDROwebu!

Vážení a milí vodáci, vodačky, čtenářky a čtenáři. Starý dobrý HYDROweb, takový jak jej znáte už skoro šest let, se nám – a možná i Vám – začal zdát už opravdu starý a čím dál tím méně dobrý. Přišel tedy čas nahradit ho novým a, jak doufáme, ještě lepším webem. Vítejte proto dnes na novém HYDROmagazínu.cz!

Jak na to?
O lodích a lidech

O lodích a lidech

Čím dál více lidí se mě ptá na věci, které mnozí z nás mají vryty tak hluboko pod kůží, že je považují za samozřejmé. Ne však pro každého. Proto vám chci poskytnout pár užitečných rad a fíglů, které vám pomůžou k ještě větší radosti z vašich nejoblíbenějších hraček, ať je to kajak, singl, nebo obyčejná „otevřenka“.

Vydaná čísla
HYDRO 1/08 – Skandinávie

HYDRO 1/08 – Skandinávie

Z prvního HYDRA 2008 na vás dýchne Skandinávie se svojí drsnou a přesto krásnou krajinou plnou dravých řek i rozlehlých jezer. Mračna komárů, tuny štik, které skáčou po tkaničce od bot, metráky hub okolo stanu. A voda. Všude kam se podíváš. S novým rokem vám první HYDRO přináší další dávku príma čtení s hromadou překrásných fotografií i tradiční HYDROtermínovku a HYDROnadílku.

Vydaná čísla
HYDRO 2/08 Rafting

HYDRO 2/08 Rafting

Mám trochu obavy, kamarádi, aby vám letošní druhé Hydro nenapáchalo nějaké škody. Aby vám třeba nevytrhlo schránku ze zdi nebo abyste si neudělali něco se zády až si ho ponesete domů z vašeho vodáckého obchodu. Tohle číslo, co se k vám totiž právě teď blíží je sakra tlustý a o celých 28 stran těžší. Hlavním tématem je tentokrát rafting a to nejen komerční a závodní, ale hlavně expediční. Nechybí ale ani seakajak, turistika, divoká voda nebo freestyle..

Vydaná čísla
HYDRO 3/08 – voda za humny

HYDRO 3/08 – voda za humny

Blíží se léto, přípravy na letní vodáckou dovolenou jsou jistě v každé správné vodácké rodině již v plném proudu a do toho všeho vychází nové, letní HYDRO 3/08. A aby bylo aktuální a zároveň užitečné, přináší vám velký náklad informací o řekách v zahraničí a při tom vlastně skoro doma… Ano, řeč bude o příhraničních řekách, které je nyní možné znovu objevovat a poznávat díky „Schengenu“.

Vydaná čísla
HYDRO 4/08

HYDRO 4/08

Zatímco vy, kamarádi, určitě někde cestujete a pádlujete, letošní letní HYDRO zůstává pěkně doma. „Doma“ znamená v tomto případě u nás v Evropě. Nepoletíme tedy nikam za vodáckou exotikou, ale podíváme se jen o kousek dál „za humna“ než posledně. Naši autoři pro vás vybrali a popsali několik zajímavých destinací, které určitě stojí za to navštívit. Podíváme se do Alp, především na řeku Salzu a její okolí, ale vypravíme se třeba až do Norska, do Británie nebo za teplem do Řecka…

Vydaná čísla
HYDRO 5/08 – pádlování ve městě

HYDRO 5/08 – pádlování ve městě

Tak tu máme další podzim a s ním už šesté podzimní číslo Hydromagazínu. Téma toho letošního je pádlování ve městech. Nám co ve městech bydlíme by tak mohlo tohle Hydro usnadnit návrat z letních toulek po divokých řekách tekoucích skalními kaňony a lesními roklemi. Venkovanům na druhou stranu pak trochu po měšťácku vytřít zrak a ukázat že si v těch našich rušných metropolích taky přijdeme na ten svůj díl řáckýho pádlování. Takže ukončete nástup, dveře se zavírají, příští stanice HYDRO 5/08.