V loňském roce se objevily první zvěsti o stavbě přehrady na rakouském Pitzbachu. V té době by asi málokdo tipoval, že už v dalším roce bude stavba hotová.
Před nedávnou dobou zrekonstruovaný kanál v Českém Vrbném stojí určitě za návštěvu. Proto vám jej dnes představujeme v podrobném popisu.
Zdlouhavé soudní tahanice obce Nové Heřminovy a Moravskoslezského kraje nakonec skončily ve prospěch kraje. Obec proti stavbě budoucí přehrady podala žalobu, u soudu ale neuspěla a přehrada se stavět bude. Část obce Nové Heřminovy nová přehrada zatopí.
Rumunsko je země proťatá podkovou karpatských hor, které pokrývají více než třetinu jejího území. A právě hory dávají zdejším řekám spád, dravost i malebnou kulisu. Rozlehlost území a různá orientace pohoří protahuje jarní tání a poskytuje pestré vodácké vyžití po dlouhé období dubna a května.
Konečně jsem na cestě. Po mnoha dnech stresu, pochybností a nekončící práce jedu nocí směr Gosdorf. Je to vesnice na rakousko-slovinské hranici. Protéká jí řeka Mur a odtud chceme vyrazit na plavbu po řekách Balkánu, kterou plánujeme ukončit v deltě Dunaje.
Česká strana Šumavy je vodákům téměř zapovězena, nabízí se ale možnost vydat se na stranu rakouskou. Třeba přes Suchdol a Halámky, po E49 na Vitis a pak po silnici č. 36 na Zwettl a dál na řeku Kamp. Říčka, či spíše potok Kamp nedaleko českých hranic je docela atraktivním doplňkem pro vodáky sjíždějící novohradské řeky a potoky.
Léto skončilo, všechny Úhlavy a Vavřinečáky za námi, loď dosychá ve sklepě a nezbývá než čekat na nějakou zimní oblevu. Anebo zapůjčit dva seakajaky a vyrazit na nějakou z okolních přehrad, které by už nyní nemusely být v obležení chatařů.
Olympijský rok se blíží a vodní slalomáři se o umělé dráze pro OH v Riu mohli zatím jen dohadovat. To se ale změnilo s modelem, který vznikl ve vodohospodářských laboratořích ČVUT v Praze. Výzkum rozhodl o tvaru koryta, břehů a rozmístění překážek pro dráhu, kde se za dva roky pojede o olympijské medaile ve vodním slalomu.
Vodáci z oddílů KČT a TOM Úhlava pořádali tradičně letos již 6. ročník Českého poháru v eskymování pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Soutěž se konala dne 14.2.2015 na bazéně SK Radbuza v Plzni.
Překrásná divoká voda od lehké po nejtěžší, dostatečný průtok garantovaný celé léto – už po desetiletí je severní Tyrolsko eldorádem evropských pádlerů. TIWAG (Tyrolské vodní elektrárny) ale plánuje toto vše ukončit a vodu Innu, Sanny a Ötzu stáhnout do trubek.