Slalom a sjezd

Sjezdaři mají za sebou úspěšné MS ve francouzském Treignacu, vybojovali 11 medailí

Francouzský Treignac ožil o víkendu 3. až 6. června elitními závody ve sjezdu, ve startovní listině figurovalo 150 závodníků z 20 států. Do bojů zasáhlo i 19 českých lodí.

Vodní slalomáři vybojovali na ME v Liptovském Mikuláši pět medailí, z toho tři zlaté.

Reprezentanti ve vodním slalomu mají za sebou úspěšný víkend. Jiří Prskavec se stal popáté Mistrem Evropy, Tereza Fišerová vyhrála zlato v Extreme Slalomu a přidala bronz mezi kanoistkami. Medailové úspěchy zaznamenaly i hlídky.

Prskavec třetí na rankingovém závodě na Réunionu, Tereza Kneblová bere stříbro

Olympijský šampion Jiří Prskavec znovu závodí. Skončil třetí na prvním závodě sezóny, ze kterého bere body do světového žebříčku. Mladá kanoistka Tereza Kneblová je ve světové konkurenci druhá. Místní klub na Réunionu zvládl závod uspořádat, i když se kolem ostrova před dvěma dny prohnala tropická cyklona Batsirai.

Rozhovory
ROZHOVOR: Váša Chaloupka – trvalo mi si uvědomit, jak obrovský je to úspěch

Myslím, že dlouho nezapomenu Vášův výraz během finále MS v Bratislavě. Po své jízdě byl na první pozici, ale po něm jela jedna legenda za druhou. Hvězdy ovšem postupně padaly a každá z nich posunula Vášovu bradu o pěkný kus níž a oči mu vytlačila z důlků o něco víc. A jak se chytal za hlavu… Nakonec z toho byla totální euforie, nejpřekvapenější výraz roku a titul mistra světa pro Česko v kategorii C1 po čtyřiačtyřiceti letech. Prostě fantazie! Pojďte toho borce, který má ještě všechno před sebou, ale už je mistr světa, poznat trochu líp.

Václav Chaloupka se stal v Bratislavě mistrem světa, Satková přidala bronz

Spojené Mistrovství světa v Bratislavě mají spolu se sjezdaři za sebou i vodní slalomáři. Historický úspěch povedl kanoistovi Václavu Chaloupkovi – jako první český singlíř od roku 1977 vybojovat titul mistra světa. Čeští kajakáři roli favoritů nepotvrdili.

Dvě zlata v Bratislavě! Ondřej Rolenc se stal dvojnásobným mistrem světa ve sjezdu

Mistrovství světa v Bratislavě kromě kajakářských soubojů o medaile nabídlo také vrchol sjezdařských soutěží. Český tým veze medaile z individuálních i týmových soutěži.

Historický úspěch Víta Přindiše ve finále Světového poháru, trofej vybojovala i Tereza Fišerová

Českým reprezentantům se o víkendu ve francouzském Pau dařilo. Vít Přindiš se stal celkovým vítězem ve vodním slalomu kajakářů i v Extreme slalomu, Tereza Fišerová je celkovou vítězkou mezi kanoistkami. Kateřina Minařík Kudějová v sobotním finále kajakářek vybojovala stříbro.

Čeští slalomáři bodovali ve 3. závodech SP v Seu d`Urgell. Zlato získali Přindiš se Satkovou, Fišerová stříbrná

Z domácích závodů pod lipenskou přehradou se částečně obměněný národní tým vodních slalomářů přesunul do španělského Seu d`Urgell.

Vodní slalomáři mají za sebou nabitý víkend na Lipně. Krejčí, Minařík Kudějová, Rak a Fišerová jsou novými mistry republiky

O víkendu 28. a 29. srpna se pod lipenskou přehradou rozhodlo o mistrech České republiky i vítězích celkového hodnocení Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Na startu nechyběli olympijští medailisté Jiří Prskavec s Lukášem Rohanem ani úřadující mistři Evropy do 23 let Václav Chaloupka s Terezou Fišerovou.

Mladí čeští sjezdaři mají za sebou úspěšné ME. Převálcovali zbytek Evropy.

36 medailí – 23 individuálních a 13 hlídkových. Tolik trofejí přivezla česká reprezentace ze slovinského Solkanu. Suverénně se tak stala nejúspěšnější výpravou mistrovství.

Mladí vodní slalomáři zářili na ME ve slovinském Solkanu

V minulém týdnu proběhlo ve slovinském Solkanu Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let. Čeští slalomáři zopakovali úspěchy z Mistrovství světa – vybojovali celkem 15 medailí.

Mladí vodní slalomáři zazářili na mistrovství světa, odjíždí z Tacenu coby nejúspěšnější výprava

Ve slovinském Tacenu v úterý 6. 7. odstartovalo mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu. Na úvod šampionátu se uskutečnil závod hlídek ve všech kategoriích a Češi opět ukázali, že v týmových bojích patří mezi světovou špičku – dojeli si pro čtyři zlata a tři stříbra.

Česká výprava vodních slalomářů ze Světového poháru v Markkleebergu odcestovala se třemi medailemi

Český tým se v druhém díle seriálu Světového poháru ve vodním slalomu v německém Markkleebergu představil v částečně obměněném složení – druhou zastávku vynechali olympionici Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Kateřina Minařík Kudějová i loňská mistryně Evropy Gabriela Satková. Šanci tak dostali kajakář Ondřej Tunka, kanoista Tomáš Rak, kajakářka Karolína Galušková a kanoistka Eva Říhová. Z pátečních kvalifikací se do semifinále probojovali všichni čeští kajakáři společně s kajakářkou Antonií Galuškovou, do nedělních bojů nastoupila kompletní sestava singlířek i singlířů.

Čeští závodníci získali na Světovém poháru v Praze-Troji 2021 celkem pět kovů

První letošní Světový pohár ve vodním slalomu odstartoval v Praze-Troji. Dopolední kvalifikace kajakářů vyhráli Foxová a De Gennaro, v kategorii kanoistů byli nejrychlejší Tasiadis a Franklinová. Kvalifikace českých slalomářů byla v Troji stoprocentní.

Napínavá nominace vodních slalomářů je u konce

Po čtyřech závodech Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu je definitivně známá sestava reprezentačních týmů pro nadcházející sezonu. Oproti loňskému složení seniorské reprezentace, která se představila i na ME 2021 v italské Ivrei, se vyměnila dvě místa.