Nejnovější články

Divoká voda
První sjezdy na Kamenici

První sjezdy na Kamenici

Během závodění ve slalomu i sjezdu jsem zažil řadu situací, které byly někdy k smíchu, jindy k zamyšlení. To samozřejmě mohou prožít i vodáci jezdící takzvaně pro radost. V 70. a 80. letech minulého století se většinou pouštěli do souboje s divokou vodou lidé, kteří chtěli svoji výkonnost měřit, takže museli závodit.

Zajímavosti
Designové sportovní oblečení – je z čeho vybírat

Designové sportovní oblečení – je z čeho vybírat

Být aktivní a vybírat si technické oblečení nevylučuje smysl pro módu, o čemž svědčí spolupráce mezi návrháři a sportovními značkami nebo speciální individuální kolekce. Stella McCartney, Giorgio Armani, Ralph Lauren a William Sharp dokazují, že se při tréninku můžete nejen cítit pohodlně, ale také sledovat nejnovější trendy, přitahovat pozornost a projevovat svůj individuální charakter. Objevte sportovní oblečení od nejlepších návrhářů.

Divoká voda
Podzimní víkend v Alpách

Podzimní víkend v Alpách

Po relativně klidném létě (2020, pozn. red.) se suvenýr z Číny začal opět probouzet, a tak jsem přestal o své účasti na prodlouženém víkendu na Innu a jeho přítocích váhat. Co kdyby to byla letos poslední voda? Navíc mě Petr uklidnil informací, že jedou děti.

Trénink pádlování
Chcete se na vodě zlepšit? Klíčem může být vaše kondice.

Chcete se na vodě zlepšit? Klíčem může být vaše kondice.

Pokud vás už unavuje se na vodě jen tak „plácat“ a rádi byste se někam posunuli nebo dokonce uvažujete o účasti v závodech, pak je tu právě pro vás nový seriál článků o rozvoji kondice. V nich vám postupně představíme problematiku rozvoje kondičních schopností, resp. silového, vytrvalostního a rychlostního tréninku.

Divoká voda
Jižní Amerikou s paddleboardem

Jižní Amerikou s paddleboardem

Na prkně jezdím už dost let a sjel jsem, kde se co dalo. Dost často i to, co jsem si myslel, že nejde. Proto jsem pozvánku na výlet do Chile přijal s nadšením a jasným plánem: „Vezmu si paddleboard i kajak a budu to střídat podle nálady. Pokud je ta slavná Futaleufú dostatečně hluboká, tak není, co by se mi stalo, a pokusím se to alespoň proplavat.“ … no, ještěže jsem s sebou ten kajak měl.

Rafting
Třikrát rafting na Sumatře

Třikrát rafting na Sumatře

Indonésie, jak se píše v mnoha prospektech a propagačních letácích, je návyková. Ano, je to pravda, kterou s Pašíkem už několik let potvrzujeme. Každoročně na přelomu února a března, kdy u nás není počasí pro vodáky to pravé, odlétáme do této země.

Diskuze

Vyhřezlé ploténky a jak na ně? – Cviky, které se mi osvědčily
Komentáře k článkům

Zdravím,

Nedávno jsem měla stejný problém asi čtyři týdny. Dělala jsem stejné cviky a protahování. V minulosti jsem měla zablokovanou celou páteř, takže jsem si pořád pamatovala většinu rehabilitačních cviků a dělala je poté intuitivně. Také jsem si ze všeho nejdřív musela uvolnit a rozhýbat kyčle. V den, kdy se mi konečně ulevilo, jsem nejdřív danou oblast zad prodýchala v sedě v předklonu (lokty opřené před sebou na úrovni kolen), abych cítila, jak se napíná a polevuje. Poté jsem dělala v leže přitahování nohou, zejména přítah kolene s přeloženou nohou a přítah s rotací. Vše dělat pomalu a prodýchavat. Nejít přes bolest, jinak se obtíže zhorší.

Dobrý den,

s cviky nemohu souhlasit. NIKDO TOTO PROSÍM NENÁSLEDUJTE NEBO SE ÚPLNĚ DODĚLÁTE. V případě výhřezu ploténky JE NEZBYTNĚ NUTNÉ SE VYVAROVAT všech cviků, které ohýbají páteř do směru předklonu, naopak je vhodné dělat opačný pohyb - probýbat se jako kočka, kobra atd. Hned první cvik, co Vám paní radí, je snad to nejhorší, co při výhřezu ploténky můžete udělat. Je třeba se nepředklánět, neohýbat záda. Až ve fázi, kdy je výhřez "zaléčený", postupně se začíná jít s páteří do tohoto ohybu, ale super opatrně a až úplně jako poslední druhy cviků, když už se cítíte zdravý. Doporučuji pořídit si knihu Stuarta McGilla "Mechanika zad", tam vše pochopíte. McGill velice pochopitelným způsobem radí, jak se pohybovat, co cvičit a v jakém pořadí atd.. Neznám lepší knihu. Je to expert číslo 1 na bolesti zad na světě.